پروژه‌ها و تجربیات کاربرد محصولات پلی پارس ایرانیان

محصولات پلی پارس ایرانیان در سالیانی که از تاسیس این شرکت می‌گذرد ( از سال 1361) در پروژه‌های بسیاری بکار برده شده است که ذکر تمامی آنها امری غیر ممکن است و مستند نگاری آنها به سالها زمان نیاز دارد. پلی پارس بر آن شد که در این صفحه به معرفی پروژه‌های اجرایی و درج تصاویر و چگونگی اجرای اتصالات پلی اتیلن اعم از اتصالات جوشی، اتصالات آبیاری و دیگر اتصالات بپردازد.
پروژه آبیاری و اتصالات پلی اتیلن

اجرای پروژه‌های آبیاری و آبرسانی با استفاده از لوله و اتصالات پلی اتیلن به صورت فزاینده‌ای رو به افزایش است و اطلاع از نکات و ریزه‌کاری‌های انجام شده در این پروژه‌ها، برای دیگر مجریان و پیمانکاران می‌تواند راهگشا باشد. پروژه‌ها و مستندات ارائه شده در این بخش گوشه بسیار کوچکی از این پروژه‌ها می‌باشد و باید اذعان نمود استفاده از لوله و اتصالات پلی اتیلن در حال تسخیر بازارهائی است که سال‌هاست در دست لوله‌های فلزی و بتنی بوده است.

لوله و اتصالات پلی اتیلن با توجه به تنوع مدل و کارکرد امروزه مناسبترین گزینه برای سیستم‌های انتقال آب، سیستم آبیاری تحت فشار، آبیاری قطره‌‌ای و دیگر روشهای مدرن آبیاری باغات و زمین‌های زراعی است همچنین انتقال فاضلاب شهری، صنعتی و روستایی، لوله انتقال گاز، پوشش کابل‌های مخابراتی، فیبر نوری و برق، سیستم‌های اطفاء حریق و بهترین انتخاب جهت انتقال آب دریا و انتخاب اول مجریان جهت کار در زمین‌ها و آبهای شور می‌باشد.

محصولات پلی پارس و اتصالات آبیاری شامل تمامی انواع آنها در پروژه‌های مدرن آبیاری شامل سیستم‌های فرعی و اصلی آبیاری تحت فشار ( آبیاری بارانی، آبیاری قطره‌ای ) و مدیریت منابع آبی در زمینهای زراعی و کشاوری استانهای جنوبی و جنوب شرقی کشور در وسعت بسیار زیادی بکار گرفته شده است و در این زمان بازدهی بسیار مناسبی داشته‌اند. در طول اجرای این پروژه‌ها کارشناسان فنی پلی پارس در کنار مشاوران و مجریان پروژه‌ها حضوری فعال و همیشگی داشتند تا از اجرای مناسب لوله و اتصالات اطمینان حاصل کنند. در اجرای تمامی پروژه‌های اجرایی مشکلاتی پیش می‌آید که در فاز مطالعاتی پروژه دور از ذهن بوده‌اند و بنا بر شرایط خاص آن زمان و مکان پیش می‌آید که این مشکلات با پشتیبانی و حضور کارشناسان پلی پارس به آسانی حل شدنی خواهد بود.