لوله پلی اتیلن

نوار آبیاری پلی اتیلن پلی پارس

لوله پلی اتیلن ( لوله پلی اتیلن تکجداره) پلی پارس ایرانیان با بالاترین استانداردهای کیفی و از مرغوبترین مواد اولیه تولید می‌شود. کلیه فرایند تولید از لحظه ورود مواد اولیه تا لحظه خروج محصول نهایی ( لوله پلی اتیلن ) از کارخانه, تحت نظارت پرسنل کنترل کیفیت و آزمایشگاه پلی پارس ایرانیان قرار دارد و کلیه اسناد و مدارک بصورت مدون و دائم تحت کنترل و نظارت دیگر افراد ذیربط می‌باشد.

لوله پلی اتیلن پلی پارس ایرانیان در اکثر پروژه‌های فشار قوی انتقال آب، سیستم‌های آبیاری کشاورزی، سيستم‌های انتقال فاضلاب شهری و صنعتی و يا پروژه های مخابراتی و کاورينگ کابل مورد استفاده پروژه‌های ملی قرار دارد.

لوله پلی اتیلن با گریدهای PE80 , PE63 و PE100 تولید می‌شود که لوله‌های پلی اتیلن پلی پارس ایرانیان تنها با گرید PE100 تولید می‌شود و دیگر گریدهای لوله پلی اتیلن ( برای تولید لوله پلی اتیلن تک جداره ) به دلیل خواص ضعیفشان از رده خارج می‌باشند, هر چند هنوز تولید کنندگانی وجود دارند که با گریدهای ضعیف PE63 و PE80 و از رده خارج لوله تولید می‌نمایند ولی در نهایت بهای تمام شده این نوع لوله‌ها از بهای تمام شده لوله‌ پلی اتیلن PE100 بیشتر می‌باشد مواد پلی اتیلنی که جهت تولید لوله‌های پلی اتیلن مورد استفاده قرار می‌گیرد با نوع مواد پلی اتیلنی که برای تولید سایر محصولات پلی اتیلنی مورد استفاده قرار می‌گیرد متفاوت می‌باشد. پلی اتیلن در گرید‌های مختلفی موجود می‌باشد و هر کدام از این انواع مواد پلی اتیلن جهت کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

لوله پلی اتیلن از مزایایی اعم از سهولت بارگیری، حمل و نقل آسان به دلیل وزن نسبتا پایین، نصب سریع و آسان، مقاومت مکانیکی بالا در برابر ضربه، مقاومت عالی در برابر سایش، مقاومت و واکنش مناسب در برابر مواد شیمیایی، جریان پذیری بسیار خوب سیال در داخل لوله، اتصال پذیری راحت، انعطاف پذیری بسیار بالا و دارا بودن اتصالات متنوع بهره می‌برد که موارد ذکر شده برخی از خواص و مزایای لوله پلی اتیلن می‌باشد.

کاربرد لوله‌های پلی اتیلن

  • شبكه‌های آبرسانی
  • شبكه‌های فاضلاب شهری و روستائی
  • سیستم‌های زهكشی
  • شبكه‌های آبياری تحت فشار (آبیاری قطره‌ای و بارانی)
  • سيستم‌های آبياری متحرك
  • پوشش كابل‌های مخابراتی و فيبر نوری
  • پوشش كابلهای برق
  • كانال‌های تهويه

نوار آبیاری پلی اتیلن پلی پارس

لوله پلی اتیلن PE100

لوله پلی اتیلن با گرید PE100 به مراتب از وزن کمتر و استحکام بالاتری نسبت به دیگر گریدهای مواد پلی اتیلن برخوردار است و به همین دلیل از نظر اقتصادی مقرون بصرفه‌تر می‌باشد و لوله پلی اتیلن تولید شده با این مواد از وزن کمتری مشابه همان لوله با مواد گرید پایین‌تر داراست. قیمت لوله‌های PE100 با توجه با کاربرد این لوله‌ها عمدتا در تولید لوله‌های فشار قوی استفاده می‌شود بالاتر از دیگر لوله‌های پلی اتیلن می‌باشد. قیمت لوله‌های PE100 نسبت به دیگر لوله‌هایی که در فشار کاری مشابه تولید می‌شوند پایینتر یا برابر است چون مواد کمتری باید مورد استفاده قرار بگیرد ولی در برخی موارد با توجه به اینکه باید از مواد اولیه خود رنگ استفاده شود و قیمت لوله‌هایی که با این مواد تولید می‌شود رابطه مستقیمی با نرخ ارز و دیگر فاکتورها دارد از قیمت بالاتری برخوردار است.

پلی اتیلن PE80 دارای دانسیته کمتری نسبت به پلی اتیلن PE100 است و بنابراین لوله پلی اتیلن PE80 دارای وزن و ضخامت بیشتری می‌باشد که هزینه تولید آن را بسیار بیشتر از مواد پلی اتیلن PE100 می‌نماید که عملا استفاده از آن توجیه اقتصادی ندارد .مواد پلی اتیلن PE80 در حال حاضر بیشتر در تولید لوله‌های دوجداره کاروگیت مورد استفاده قرار می‌گیرد و برخی تولید کنندگان لوله پلی اتیلن کماکان در تولید لوله‌های سایز بالا و تحت فشار از گرید مواد PE80 استفاده می‌کنند که اشتباه است و در کوتاه مدت و بلند مدت به زیان مصرف کننده خواهد بود. لوله پلی اتیلن که با مواد PE80 تولید می‌شود در سایزهای خیلی کم و برای استفاده در زمین‌های کشاورزی و باغات جهت آبیاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از مواد PE80 برای تولید لوله پلی اتیلن منسوخ شده است و بهتر است با این گرید مواد به طور کلی خداحافظی کرد و به فراموشی سپرد.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :